Zbořit...[ 24.4.2020 - (ossack ]
Nevyhovuje, starý, zbořit. Tak tahle moudra odpovědných nám zřejmě přidají další technickou památku do sekce 'Již nikdy neuvidíme'. Poté, co v podstatě zmizel Ivančický viadukt a rveme si vlasy jak krásná technická památka zmizela (ne to torzo co zbylo je fakt hodně slabá útěcha), chystá se úplně ten samý osud pro jeho 'mladšího' bráchu - viadukt u Červené nad Vltavou. V současné době jde o nejstarší železniční most u nás a technickou památku par excellence. A proto co s ním? Zbořit... Sice jsou snahy o jeho záchranu, ale v době, kdy je každá koruna díky koroně drahá, mám obavu, že to teď už nikoho nebude zajímat.
Co k tomuto dodat, fakt nevím, nechci být sprostý.
 
 
Nový podklad pro interaktivní mapu technických památek[ 12.7.2019 - (ossack ]
Dlouho předlouho tu nebyla uvedena žádná novinka. Tak teď tu pro Vás máme něco pro radost a oka potěchu.
V naší interaktivní mapě zpřístupněna další vrstva map, kterou je III. vojenské mapování - ony známé speciálky 1:75 000. Díky tomu si můžete prohlédnout např. Vltavu v původním korytě včetně míst, která už neexistují, ale největší pecka, alespoň pro mě, je náhled na Barrandien a jeho lomy včetně tehdejší sítě lanových drah na dopravu vápence ať už Králova Dvora či Loděnic. No řekněte sami, není to nádhera? Už máte lepší představu jak to tam tenkrát vypadalo?
Krásné léto plné objevů a doufám, že Vám naše mapa při výletování pomůže najít další zajímavá místa naší krásné vlasti.
 
 
Interaktivní mapa technických památek[ 13.6.2017 - (ossack ]
Možná jste někteří zaznamenali, možná ne. Pro jistotu tedy uvádím i zde, že naše interaktivní mapa opevnění byla rozšířena o další datovou vrstvu a tou jsou technické památky. Takže vše co je v naší společné databázi si můžete nyní zobrazit pěkně na klikací mapě a okouknout kam se případně dá jet na dovolenou nejen za lenošením, ale i poznáním naší republiky a jejích zákoutí.
 
 
Velký přelet[ 23.2.2016 - (ossack ]
jelikož náš web se zabývá technickými památkami, nelze jinak než zmínit i projekt "Velký přelet". Ten spočívá v přesunu vysloužilého letounu Tupolev Tu 154M z letiště Praha Kbely do Slováckého leteckého muzea v Kunovicích u Uherského Hradiště.
Letadlo již naši kolegové demontují a chystají na přepravu. Ta samozřejmě něco stojí, tak se rozhodli projekt financovat za pomoci fanoušků letecké historie (a nejen jich) na tomto webu: Velký přelet. Přispět můžete samozřejmě i Vy a získat tak zajímavé upomínkové předměty i mnohem více.
Doufejme, že to vyjde a tento skvost historie letectví bude umožněno konečně shlédnout v celé kráse i veřejnosti. Byly doby, kdy se tahle éra na našem nebi proháněla co pár minut, ale dnes už je to skutečný poklad.
 
 
Máme tu opět prázdniny a dovolené...[ 3.7.2015 - (ossack ]
se kterými je, doufejme, spojeno stále i cestování za minulostí a technickými památkami. Věříme, že naše společná databáze bude pro Vás nejen studnicí inspirace při plánování výletů, ale nebudete váhat do ní přidat po návratu i něco Vámi objeveného, co zde doposud není. Na Vaše příspěvky se samozřejmě těšíme a jak jste si asi stačili za dobu existence databáze všimnout, nikdy není jisté, že ta či ona památka bude na příslušném místě i za rok. Po některých už zbydou jen ty fotografie a záznam zde či v knížkách.
Objevujte tedy, užívejte si, foťte a obdivujte šikovnost a nadšení našich předků. Zaslouží si to.